Селеру вирощують шляхом розсади, рекомендований період - друга декада лютого, однак перед посівом насіння необхідно замочити у воді на добу. Ґрунт для посіву готують з біогумусу і піску. Насіння необхідно злегка накрити ґрунтом. Далі посів накривають плівкою, імітуючи теплицю, і, постійно обприскуючи водою, чекають появи проростей (близько 14 днів). У травні розсада буде готова до висадки у відкритий ґрунт. Коренева селера потребує пухкого родючого ґрунту. Полив необхідно проводити для підтримки постійної зволоженості ґрунту. Плоди збирають пізньої осені.
Смакові якості. Мякота селери має високі смакові якості. Для неї характерний терпкий і пряний аромат, а в смаку переважають солодко-гіркі нотки. В кулінарії овоч має дієтичні властивості. Корисними є абсолютно всі частини селери. Корінь можна приготувати різними способами: запекти, відварити, а також вживати в сушеному вигляді. У вигляді приправи можна використовувати насіння селери. Листя, як правило, додають в салати у свіжому вигляді, а також їх гасять і смажать. У свіжонатертому вигляді воно ідеально поєднується з яблуками та сирами, морквою й ароматною зеленню. У відварному вигляді селеру часто порівнюють з картоплею.
Посів. Селеру вирощують виключно розсадним способом. Для отримання ранньої продукції насіння селери висівають на початку лютого в теплий парник або в миски, а для пізньої - у другій половині березня. Посів виробляють врозкид. Норма висіву 1-2 г насіння на 1 м² на глибину 0,5 см. Селері подобається помірно прохолодний клімат. Вона найкраще розвивається при температурі 18-20 ° C. Для проростання насіння температура повинна бути висока (близько 25 ° С). Молоді паростки селери витримують зниження температури до 4-5 ° С морозу, а дорослі рослини до 7-9 ° С морозу. Селера - вологолюбна культура. Якщо стоїть стійка посуха - обов'язково поливайте, оскільки без води ріст припиняється, а коренеплоди дрібнішають. Селера дуже вимоглива до ґрунту. Добре розвивається на багатих органічними речовинами ґрунтах. При нормальних умовах насіння селери проростають за 20 днів. Щоб прискорити проростання насіння можна замочити у воді протягом однієї-двох діб, після чого їх пророщують при температурі 20 ° С до появи верхівки зростання. Після цього насіння злегка підсушують і висівають у вологий ґрунт.
Догляд. Основне завдання - підтримування нормальної вологості ґрунту. Як тільки утворюються 6-7 листочків, розсада готова до висадки. Для отримання раннього врожаю розсаду можна пікірувати. Для пізнього - досить провести проріджування рослин на відстань 2-3 см. Висаджують селеру в кінці травня - початку червня. Рослину виймають із землі, частину листя та 1/3 кореня обрізають, щоб полегшити приживання. На грядки висаджують на ту ж глибину, на якій вона зростала до висадки. Догляд після посадки - проведення 3-4 розпушувань, підгодівля аміачною селітрою і регулярний полив.
| Основні атрибути | |
|---|---|
| Країна виробник | Україна |
| Користувальницькі характеристики | |
| Бренд | Насіння України |
| Вид | Овочі для соління |
| Вологість грунту | Помірно волога |
| Час доставки | Відправка рослин здійснюється в ідеальний період для посадки рослин. Рослини, які потрібно висаджувати восени доставляються в період з 15 Вересня. Весняні рослини відправляються з 29 Березня. |
| Час посадки | березень |
| Час цвітіння | червень |
| Висота рослини | 25-30 cv |
| Глибина посадки | 5 см |
| Діаметр квітки/плода | 0-5 см |
| Запах | Немає |
| Зона морозостійкості | Зона 7-8 |
| Кількість в упаковці, шт | 0,2 г |
| Місце посадки | Для саду |
| Місце посадки | Сонце |
| Мінімальна сума замовлення | 200 грн. |
| Забарвлення листя | Зелені |
| Період посадки (закінчення) | травень |
| Період цвітіння (закінчення) | травень |
| Підходить під зріз | Немає |
| Відстань між рослинами | 30 см |
| Тип садивного матеріалу | Насіння |
| Умови поливу | Помірний |
| Колір квітки | Білий, бежевий, кремовий |
- Ціна: 7,16 ₴




